O Atletickém oválu

Výstavbu atletické dráhy provádíme dle požadavků zákazníka, nejčastěji v délkách 160, 200, 250 či 400 m s oválem a rozběhovou rovinkou. Také počet drah se odvíjí od požadavků zákazníka. Součástí atletické dráhy bývají také sektory pro skok daleký, skok vysoký, trojskok či hod koulí, kladivem a oštěpem.

Doporučené povrchy

EPDM

Základní informace
Použití:

Umělý sportovní pryžový povrch kladený přímo na místě finišerem. Vhodný zejména na atletiku, školní a obecní víceúčelová hřiště. Tyto typy povrchů patří mezi to nejkvalitnější, co se dá v našem oboru realizovat. Veškeré systémy máme certifikované od akreditované laboratoře. Povrch se vyznačuje dlouhou životností, je odolný proti extrémním klimatickým změnám, nečistotám a hrotům běžeckých treter.

Výška povrchu:

10 – 20 mm

Více k povrchu

Prefabrikované systémy Mondo

Základní informace
Použití:

Sportovní povrchy určeny pro venkovní i vnitřní použití. Jedná se především o sportovní povrch MONDO SPORTFLEX. Svými vlastnostmi a technologií výroby patří mezi špičku pro profesionální využití při venkovních i vnitřních sportovních disciplínách, a to převážně tenis, badminton, volejbal, basketbal a samozřejmě multifunkční využití. To vše při zachování vysoké životnosti a zachování vlastností ideálního sportovního povrchu.

Výška povrchu:

6 - 13,5 mm

Více k povrchu

Nedílnou součástí atletické dráhy

Spravné odvodnění

Odvodňovací žlaby musí být v souladu s nejnovějšími standardy a splňovat požadavky IAAF. Sportovní zařízení by měla být navržena a vybavena tak, aby zabránila vážnému zranění sportujících osob, pokud dojde k pádu nebo nehodě. Dodáváme produkty značek ACO, Hydro BG apod.

Obrubníky s pryžovou hranou

Obrubníky s gumovou hranou se používají jako hranice pro doskočiště a písečné příkopy a definují vnější okraj běžecké dráhy. Používají se také pro trvalé vymezení jednotlivých oblastí sportoviště. Gumová hrana chrání sportovce a děti před úrazem v případě pádu.

Lapače písku

Lapače písku zabraňují šíření písku na přilehlou běžeckou dráhu při opouštění doskočiště sportovci. Lapače písku jsou na jedné straně vybaveny kovovou profilovanou obrubou a jsou dodávány s pororoštem a pevným gumovým krytem. V souladu s pravidly IAAF musí být pro skok daleký udržována šířka od 2,75 do 3,0 m

GALERIE

SPORTOVNÍ VYBAVENÍ A DOPLŇKY

Sportovní vybavení, které dodáváme odebíráme od kvalitních českých i evropských výrobců. Vaše atletické ovály vybavíme o atletické překážky, startovací bloky, doskočiště, ochrannou klec pro vrhačské disciplíny, odrazová prkna atp.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT