EPDM - Polyuretanové povrchy typu Tartan

Systémy elastického propustného sportovního povrch tartanového typu z EPDM / TPV, provádíme finišery o šířce 2.85 m a 1,4 m (v případě menšího prostoru).

Obecný technický popis:

Povrch tartanového typu je elastický propustný sportovní povrch na bázi směsi barevného pryžového granulátu EPDM / TPV a polyuretanového pojiva.
Použití:

Používá se jako pružný sportovní povrch (tartanového typu), na základě projekčních podkladů a požadavků jednotlivých sportovních povrchů. Vhodný pro atletické dráhy a víceúčelová hřiště. Tloušťka povrchu je v minimální tloušťce od 10 mm podle požadavků využití jednotlivých sportovních povrchů a požadavků sportovních norem (ČSN EN 14877 (povrchy pro sportoviště, syntetické povrchy pro venkovní sportovní zařízení).Podklad

 • Elastická pružná podkladní vrstva pokládaná na štěrkové lůžko, tzv. ET deska směs recyklované gumy, kameniva a PU lepidla
 • Drenážní asfalt nebo beton ve spádu (beton pouze pro malé plochy)
 • Nepropustný asfalt (pouze pro voděnepropustné EPDM systémy)


 • Rovinatost:

  Sportovních umělých povrchů včetně podkladních vrstev je dána normou ČSN EN 14877 (sportovní umělá hmota na 3,0 m lati 6 mm).  Typická skladba :

  Povrch se klade na elastickou pružnou podkladní vrstvu, popř. asfaltový, betonový podklad. Samotný povrch se skládá z vrstvy barevného pryžového granulátu pojeného polyuretanovým pojivem. Na hotovém povrchu se provede lajnování podle projektové dokumentace a požadavků jednotlivých sportů.  Celková nejběžnější tloušťka :

  10 – 18 mm  Barevné provedení:

  Červená, zelená, modrá a další barvy dle RAL škály. Na hotovém povrchu může být patrno napojování jednotlivých pásů vzniklé při pokládce finišerem. Barevnost jednotlivých pásů se během několika týdnů sjednotí. Toto je způsobeno technologií výroby tartanových povrchů. Napojení je při výrobě egalizováno.  CO JE TPV  Nabízíme termoplastické granule TPE-V (TPV), pro použití na sportovní a rekreační plochy. Jedná se o termoplastický vulkanizát, polymerní materiál, který má vlastnosti elastomeru (EPDM pryže), ale dá se zpracovávat jako termoplast. Materiál je kompletně testovaný tak, aby splňoval mezinárodně uznávané standardy a bylo ho možno použít i pro sportovní účely. TPE-V je speciální granulát se zvýšenou UV stabilitou, pevností a velmi nízkou hustotou. Díky těmto vlastnostem je granulát 100% recyklovatelný a snižuje spotřebu na m2. Barevné a elastické granule jsou ideální pro vytváření bezpečných hřišť. Široký výběr barev umožňuje navrhnout pestrou škálu barevných kombinací.  Jednotlivé typy povrchu EPDM

  Stobitan

  Základní informace

  Sportovní umělý povrch určený pro sportovní zařízení, tvořen vrstvou plnobarevného EPDM gumového granulátu. Jedná se o jednovrstvý, voděpropustný polyuretanový povrch s rovnou, porézní vrstvou. Svrchní vrstva je tvořena EPDM gumovým granulátem ve standardní cihlově červené barvě, velikost zrna granulátu 1 - 3 mm a polyuretanovým pojivem Stockmeier.

  Výška povrchu:

  11mm

  Aplikace

  Na předem připravený asfaltový, případně betonový podklad je za pomoci rozprašovací trysky aplikován polyuretanový penetrační nástřik. Směs polyuretanového pojiva Stockmeier a EPDM gumového granulátu o frakci 1 – 3 mm je před aplikací připravena ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí finišeru, který provede instalaci povrchu. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Lajnování provádíme speciálními polyuretanovými barvami s UV stálostí.

  Ke stažení

  Stobitan SW

  Základní informace

  Sportovní, voděnepropustný umělý povrch s hrubě strukturovanou vrchní vrstvou. Jedná se o dvouvrstvý systém. Povrch je testován a certifikován mezinárodní asociací atletických federací (IAAF – International Association of Athletics Federations). Splňuje všechny důležité mezinárodní normy. Rovněž splňuje technické požadavky pro použití ve všech mezinárodních atletických soutěžích. Jeho aplikace je určena pro sportoviště (vysoce výkonnostní sport) a atletické dráhy.

  Výška povrchu:

  13mm

  Aplikace

  Na předem připravený asfaltový, případně betonový podklad je za pomoci rozprašovací trysky aplikován polyuretanový penetrační nástřik. Černý gumový granulát SBR a polyuretanové pojivo pro spodní vrstvu se homogenizuje ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí finišeru. Spodní vrstva je uzavřena stěrkovacím tmelem a po vytvrdnutí spodní vrstvy je nanesena samonivelizační stěrka, do které je zapracován barevný EPDM gumový granulát o frakci 1 – 3 mm. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Nezapracovaný, přebytečný EPDM granulát se po vytvrdnutí odstraní a může být opětovně použit. Lajnování provádíme speciálními polyuretanovými barvami s UV stálostí.

  Ke stažení

  Stobitan SC

  Základní informace

  Sportovní, voděpropustný umělý povrch s nastříkávanou vrchní vrstvou. Jedná se o konstrukční stříkaný systém. Povrch je testován a certifikován mezinárodní asociací atletických federací (IAAF – International Association of Athletics Federations). Splňuje všechny důležité mezinárodní normy. Rovněž splňuje technické požadavky pro použití ve všech mezinárodních atletických soutěžích.

  Výška povrchu:

  13mm

  Aplikace

  Na předem připravený asfaltový, případně betonový podklad je za pomoci rozprašovací trysky aplikován polyuretanový penetrační nástřik. Černý gumový granulát SBR a polyuretanové pojivo jsou smíseny ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí finišeru. Spodní vrstva se nechá vytvrdnout. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Důkladně promíchané polyuretanové pojivo, EPDM granulát o frakci 0,5 – 1,5 (musí být suchý) a EPDM prach o frakci 0,0 – 0,5 mm se přenese do stříkacího zařízení, speciálně navrženého pro stříkání tohoto druhu směsi. Směs je aplikována nástřikem na povrch ve 2 vrstvách, abychom dosáhli stanového překrytí. Lajnování provádíme speciálními polyuretanovými barvami s UV stálostí.

  Ke stažení

  Stobitan SSC

  Základní informace

  Dvouvrstvý, voděnepropustný polyuretanový povrch s neporézní vrstvou, nastříkávanou vrchní vrstvou. Jedná se o konstrukční stříkaný systém. Spodní vrstva je tvořena černým gumovým granulátem SBR o frakci 1 – 4 mm a polyuretanovým pojivem Stockmeier. Na tuto spodní vrstvu se nanáší uzavírací vrstva (impregnační polyuretanový nátěr Stockmeier), který uzavře póry povrchu. Polyuretanové pojivo, EPDM granulát o frakci 0,5 – 1,5 mm a EPDM prach o frakci 0,0 – 0,5 mm jsou aplikovány nástřikem na povrch ve 2 vrstvách.

  Výška povrchu:

  13mm

  Aplikace

  Na předem připravený asfaltový, případně betonový podklad je za pomoci rozprašovací trysky aplikován polyuretanový penetrační nástřik. Černý gumový granulát SBR a polyuretanové pojivo jsou smíseny ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí finišeru. Spodní vrstva se nechá vytvrdnout. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Impregnačním polyuretanovým nátěrem jsou za použití stěrky uzavřeny póry povrchu. Důkladně promíchané polyuretanové pojivo, EPDM gumový granulát o frakci 0,5 – 1,5 (musí být suchý) a EPDM prach o frakci 0,0 – 0,5 mm se přenese do stříkacího zařízení, speciálně navrženého pro stříkání tohoto druhu směsi. Směs je aplikována nástřikem na povrch ve 2 vrstvách, abychom dosáhli stanového překrytí. Lajnování provádíme speciálními polyuretanovými barvami s UV stálostí.

  Ke stažení

  Stobitan XS

  Základní informace

  Třívrstvý, voděnepropustný polyuretanový povrch s porézní vrstvou. První spodní vrstva je tvořena EPDM gumovým granulátem o frakci 1 – 3 mm a barevným polyuretanovým pojivem Stockmeier. Druhá spodní vrstva je také tvořena EPDM gumovým granulátem o frakci 1 – 3 mm a barevným polyuretanovým pojivem Stockmeier. Svrchní finální vrstva je tvořena se zapracovaným barevným EPDM gumovým granulátem ve standardní cihlově červené barvě, velikost zrna granulátu 1 - 3 mm a polyuretanovým pojivem Stockmeier.

  Výška povrchu:

  14mm

  Aplikace

  Na předem připravený betonový podklad je za pomoci rozprašovací trysky aplikován polyuretanový penetrační nástřik. EPDM gumový granulát a polyuretanové pojivo pro první spodní vrstvu jsou smíseny ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí stěrky. První spodní vrstva se nechá ztvrdnout. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Na první spodní vrstvu se nanese druhá spodní vrstva EPDM gumového granulátu a polyuretanového pojiva. Svrchní vrstva plnobarevného EPDM gumového granulátu o frakci zrna 1 – 3 mm a polyuretanového pojiva jsou rovněž smíseny ve speciálním mísícím zařízení. Svrchní EPDM gumová vrstva se nechá ztvrdnout. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Lajnování provádíme speciálními polyuretanovými barvami s UV stálostí.

  Ke stažení

  Stobitan P

  Základní informace

  Elastický sportovní umělý povrch určený pro sportovní zařízení. Jedná se o dvouvrstvý, voděpropustný polyuretanový povrch s rovnou, porézní vrstvou. Spodní vrstva je tvořena černým gumovým granulátem SBR o frakci 1 – 4 mm a polyuretanovým pojivem Stockmeier. Svrchní vrstva je tvořena EPDM gumovým granulátem ve standardní cihlově červené barvě, velikost zrna granulátu 1 - 3 mm a polyuretanovým pojivem Stockmeier.

  Výška povrchu:

  14mm

  Aplikace

  Na předem připravený asfaltový, případně betonový podklad je za pomoci rozprašovací trysky aplikován polyuretanový penetrační nástřik. Černý, recyklovaný granulát SBR a polyuretanové pojivo jsou smíseny ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí finišeru. Spodní vrstva se nechá ztvrdnout. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Svrchní vrstva plnobarevného EPDM gumového granulátu o frakci 1 – 3 mm a polyuretanového pojiva jsou rovněž smíseny ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí finišeru. Svrchní EPDM vrstva se nechá ztvrdnout. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Lajnování provádíme speciálními polyuretanovými barvami s UV stálostí.

  Ke stažení

  Stobiplay

  Základní informace

  Sportovní umělý povrch určený pro sportovní zařízení, tvořen vrstvou plnobarevného EPDM gumového granulátu. Jedná se o jednovrstvý, voděpropustný polyuretanový povrch s rovnou, porézní vrstvou. Svrchní vrstva je tvořena EPDM gumovým granulátem ve standardní cihlově červené barvě, velikost zrna granulátu 1 - 3 mm a polyuretanovým pojivem Stockmeier.

  Výška povrchu:

  11 mm

  Aplikace

  Na předem připravený asfaltový, případně betonový podklad je za pomoci rozprašovací trysky aplikován polyuretanový penetrační nástřik. Směs polyuretanového pojiva Stockmeier a EPDM gumového granulátu o frakci 1 – 3 mm je před aplikací připravena ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí finišeru, který provede instalaci povrchu. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti. Lajnování provádíme speciálními polyuretanovými barvami s UV stálostí.

  Ke stažení

  Stobitan EL

  Základní informace

  Elastická sportovní podložka pod povrch umělé trávy. Jedná se o voděpropustný polyuretanový povrch s rovnou, porézní vrstvou. Vrstva je tvořena černým gumovým granulátem SBR o frakci 1 – 4 mm a polyuretanovým pojivem Stockmeier.

  Aplikace

  Černý, recyklovaný granulát SBR a polyuretanové pojivo jsou smíseny ve speciálním mísícím zařízení. Připravená směs je aplikována pomocí finišeru. Proces tvrdnutí závisí na teplotě a vlhkosti.

  Ke stažení

  Stobisafe

  Základní informace

  Dopadová plocha Stobisafe je umělý bezpečnostní povrch. Účinně tlumí pády a zajišťuje ochranu dětí při hře na dětských hřištích. Tento povrch je výborně vodopropustný (plocha je po silném dešti okamžitě suchá, bez louží, voda je odvedena do spodní konstrukce stavby) a neklouzavý. Na všech místech je stejně pružný a tlumí nárazy rovnoměrně. Výška povrchu se určuje dle výšky kritického pádu. Spodní vrstva systému je tvořena gumovým SBR černým granulátem s polyuretanovým pojivem. Tato vrstva zajišťuje tlumicí účinky. Vrchní vrstva je tvořena barevným gumovým EPDM granulátem. Pryžová podložka zmírňuje účinky pádů osob, zejména na dětských hřištích a v jiných prostorech, kde je taková ochrana vyžadována normou ČSN EN 1177. Povrch byl přezkoumán a certifikován dle této normy.

  Ke stažení

  EPDM Mulch

  Základní informace

  EPDM Mulch je nový typ bezpečnostního povrchu pro dětská hřiště, parky a chodníky s výjimečně přírodním vzhledem. Jedná se o vodopropustnou, zdravotně nezávadnou a elastickou variantu litého, vysoce kvalitního EPDM povrchu. Hlavní předností povrchu EPDM Mulch je především jeho přírodní vzhled.

  Výška povrchu:

  14mm

  Ke stažení

  GALERIE

  SPORTOVNÍ VYBAVENÍ A DOPLŇKY

  Sportovní vybavení, které dodáváme odebíráme od kvalitních českých i evropských výrobců. Vaše atletické ovály vybavíme o atletické překážky, startovací bloky, doskočiště, ochrannou klec pro vrhačské disciplíny, odrazová prkna atp.

  MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT