Prefabrikované systémy Mondo

Atletické dráhy a další sportovní povrchy Mondo byly vybrány pro 10 Olympijských her za sebou od Montrealu 1976 až po Londýn 2012, kde byli zároveň i garantem technické a logistické podpory nejen po dobu příprav, ale i v průběhu celé sportovní události. Sportovní povrchy Mondo umožňují každoročně 150.000 sportovců trénovat, závodit a dosahovat vysněných výsledků. Ať už to jsou atletické dráhy, víceúčelové hřiště, basketbalové či volejbalové kurty

Instalace v podobě prefabrikovaných rolích je poměrně náročná a vyžaduje nemalé zkušenosti se zacházením při pokládce.
Použití:

Používá se jako pružný sportovní povrch vhodný pro atletické dráhy, víceúčelová hřiště, gymnastické sály a posilovny.Podklad

Nepropustný asfalt nebo beton ve spádu.Rovinatost:

Exteriérové použití

Sportovních umělých povrchů včetně podkladních vrstev je dána normou ČSN EN 14877 (sportovní umělá hmota na 3,0 m lati 6 mm).

Interiérové použití

Rovinatost podle normy +- 2 mm na 2 m lati.Typická skladba :

Povrch se klade na asfaltový nebo betonový podklad. Na hotovém povrchu se provede lajnování podle projektové dokumentace a požadavků jednotlivých sportů.Celková nejběžnější tloušťka :

6 – 13,5 mmBarevné provedení:

Základní nabídku tvoří škála 8 barev.Jednotlivé typy polyuretanového povrchu

Mondoflex

Základní informace

Mondoflex II je bodově pružná sportovní podlaha s hodnotou tlumení rázů nad 25% (kategorie P1 podle normy EN14904). Podlaha obsahuje dvě vrstvy přírodního a syntetického kaučuku, které jsou spojeny ve výrobní fázi s podpěrnou spodní vrstvou z elastické pěny. Předmontáž zaručuje, že produkt je při montáži stejnoměrný a zajišťuje konstantní biomechanickou odezvu napříč celým povrchem. Optimální přilnavost podporuje rychlé a dynamické pohyby. Jednotná absorpce energie pomáhá sportovcům vytvářet silné, výbušné pohyby. Povrchová vrstva Mondoflex s hladkým, protiskluzným, antireflexním povrchem zaručuje perfektní změny směru při pohybu. Proces vulkanizace poskytuje pevnost v tahu, odolnost proti roztržení a celkovou trvanlivost. Mondoflex II lze instalovat bez tepelného svařování. To eliminuje tepelně svařované spoje, které jsou nejvíce náchylné na poškození povrchu. Tento produkt je ideální pro víceúčelovou halu, kde se konají amatérské sportovní aktivity, například basketbal, házená, volejbal, badminton nebo futsal.

Výška povrchu

7,5 mm

Ke stažení

Ramflex

Základní informace

Ramflex je dvouvrstvá vulkanizovaná pryžová podlahová krytina. Kombinace dvou vrstev s různou hustotou umožňuje Ramflexu odolávat opotřebení a hmotnosti sportovního vybavení při optimálním tlumení nárazu. Ramflex je ideálním řešením pro každý typ cvičení, od freestyle až po trénink se stroji. Gumová povrchová vrstva o tloušťce 2 milimetry může odolat opotřebení od závaží a lehkých odřenin. Jeho neporézní povrch umožňuje snadnou údržbu a díky své protiskluzové úpravě poskytuje perfektní vlastnosti pro každý trénink.

Výška povrchu

6 mm a 10 mm

Ke stažení

Mondotrack

Základní informace

MONDOTRACK WS technologicky nejmodernější běžecká dráha na světě. Navržená pro optimální sportovní výkon, oficiální povrch olympijských her v Rio de Janeiro v roce 2016. Proces 2-Phase Vulcanization ™ zahrnuje trojrozměrnou síť předem vulkanizovaných granulí s řízeným složením a pružností v povrchové vrstvě. Tato technologie výrazně zvyšuje pružnost povrchu a zaručuje jednotnou dynamickou odezvu po celé trati. Patentovaná struktura povrchové vrstvy, nazývaná Non-Directional Tessellation ™, zlepšuje povrchovou drenáž o 20% a zvyšuje přilnavost nášlapu při dešti a vodních skoků. Také zlepšuje odolnost proti skluzu a trakci.

Výška povrchu

13,5 mm

Ke stažení

Sportflex

Základní informace

První světová prefabrikovaná gumová dráha na světě. Výsledkem více než 30 let zkušeností je povrch zaručující optimální atletický výkon, který kombinuje pohodlí, bezpečnost a trvanlivost, a to jak pro školní, tak pro rekreační účely. Během kontrolovaného výrobního procesu jsou dvě vrstvy Sportflex Super X vulkanizovány dohromady, aby vytvořily jednotný, spojitý produkt bez kloubů s opravdu jedinečnými vlastnostmi. Na rozdíl od jiných produkovaných systémů vytváří tento proces molekulární vazbu, která zabraňuje oddělování vrstev. Horní gumová vrstva zaručuje pružnost a odolnost proti špičkám, zatímco antireflexní embosování zajišťuje přilnavost, tažení a dobré odvodnění. Spodní vrstva má geometrickou strukturu čtyřstranných vzduchových buněk, které jsou deformovatelné ve dvou rozměrech zajišťující tlumení nárazů.

Výška povrchu

6 mm, 8 mm a 11 mm

Ke stažení

Sport Impacts

Základní informace

Sport Impact je dvouvrstvá vulkanizovaná pryžová podlaha s extra hustou povrchovou vrstvou, která odolává opotřebení těžkými hmotami a nejnáročnějšími sportovními aktivitami. Sport Impact zajišťuje nejlepší povrch pro silové tréninkové cvičení, schopný absorbovat i nejtěžší náraz, nabízí neporovnatelnou bezpečnost a pohodlí sportovce.

Výška povrchu

6 mm a 10 mm

Ke stažení

Zone - It

Základní informace

Jedná se o modulární systém pro pokládku podlah a stěn, který byl navržen na základě zkušeností MONDO, které vyvíjejí povrchy pro kardio cvičení. Speciální magnetické nabíječe systému a sada odnímatelných magnetů, které lze použít jak na podlaze, tak i na stěnách, umožňují rychlé a snadné přizpůsobení vašich tréninků a oblastí. Hladká, neporézní povrchová úprava zajišťuje odolnost proti prokluzu. Zone-It je ideální pro funkční trénink. Sada magnetů kombinovaná s magnetickou podlahou a povrchy stěn, Zone-It je ideálním řešením pro rychlé a snadné přizpůsobení funkčního tréninku. Nekonečný počet konfigurací a zábavné barevné vzory vám umožňují věnovat jediný prostor různým aktivitám jednoduchým přesunem magnetických prvků. Ideální pro každou tréninkovou rutinu, poskytuje maximální komfort a úplnou bezpečnost díky dvojvrstvové vulkanizované gumové konstrukci, která zajišťuje správnou kombinaci tlumení nárazu a návratu energie.

Výška povrchu

6 mm

Ke stažení

Mondoarmor

Základní informace

Mondo Armor je vysoce výkonná vulkanizovaná pryžová podlaha. Poskytuje dokonalou podporu pro nejnáročnější silový trénink s vysokou hmotností. Budování síly a rychlosti znamená neustálé překonávání sebe sama. To vyžaduje odhodlání a disciplínu a pevnou, pohodlnou a bezpečnou podlahu. Tvořena třemi vrstvami vulkanizované pryže, ochrannou vrstvou, která odolává odřeninám a roztržení; mezivrstva pro rozptýlení nárazů a namáhání z těžkých nákladů; a podkladovou vrstvu absorbující nárazy s technologií Air-Cell®, která absorbuje nárazy a kontroluje vertikální deformaci a návrat energie.

Výška povrchu

18 mm

Ke stažení

GALERIE

SPORTOVNÍ VYBAVENÍ A DOPLŇKY

Sportovní vybavení, které dodáváme odebíráme od kvalitních českých i evropských výrobců. Vaše atletické ovály vybavíme o atletické překážky, startovací bloky, doskočiště, ochrannou klec pro vrhačské disciplíny, odrazová prkna atp.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT