Protipádové povrchy lité EPDM / TPV

Systémy elastického propustného sportovního povrch tartanového typu z EPDM / TPV, provádíme finišery o šířce 2.85 m a 1,4 m (v případě menšího prostoru) nebo ruční pokládkou.

Obecný technický popis:

Povrch tartanového typu je elastický propustný sportovní povrch na bázi směsi barevného pryžového granulátu EPDM / TPV a polyuretanového pojiva.
Použití:

Jedná se o speciální elastické vodopropustné povrchy na bázi směsi pryžových granulátů a polyuretanových pojiv. Obvykle je povrch aplikován jako dvouvrstvá elastická sendvičová konstrukce na podkladě ze stabilizovaného kameniva nebo drenážního asfaltu. Základ o tloušťce 8 až 90 mm tvoří směs recyklované pryže a PUR pojiva. Nášlapná vrstva tloušťky 10–20 mm je tvořena směsí barveného EPDM nebo TPV granulátu a PUR pojiva. Za nesporné výhody monolitických syntetických povrchů dětských hřišť lze považovat absenci spár povrchu, vysokou odolnost proti opotřebení spojenou s dlouhodobou a v podstatě bezúdržbovou životností, až na nutné odstranění mechanických nečistot, dále možnost mnoha barevných variantních kombinací. Povrchy jsou vodopropustné a zdravotně nezávadné s vysokou mírou tlumení proti nárazu i při minusových venkovních teplotách. Pro přírodnější vzhled se vyrábí tvary EPDM napodobenin přírodního mulče a štěpky. Využíváme více dodavatelů příkladem jsou švýcarský Gezolan, německý Melos, polský Geyer & Hosaja nebo výrobce Stargum.Protipádové povrchy dlaždice EPDM

Jsou vyráběny jako dlaždice ze směsi gumového granulátu a polyuretanového pojiva několika technologiemi, jako například lisováním za vyššího tlaku a teploty nebo jako sendvičové konstrukce, kdy je směs gumového granulátu a PUR pojiva ukládána do forem bez tlaku a teploty. Výhodou je přirozené tuhnutí a rozměrová stálost, nevýhodou je vyšší spotřeba PUR pojiva. Tyto dlaždicové prefabrikované systémy jsou pokládány na podklady z kameniva, popřípadě asfaltu nebo betonu. Předpokládaná životnost je 10–15 let, povrch je zcela recyklovatelný. Výhodou prefabrikovaných syntetických systémů je dlouhodobá životnost, vodopropustnost, tvarová stálost, aplikace dětských motivů, barevná variabilita umožňující kreativní přístup při navrhování dětského hřiště, dále pak elasticita a bezpečnost i při minusových teplotách, nenáročná údržba. Děti se pohybují v čistém prostředí a mohou hřiště využívat i krátce po dešti, což je téměř nemožné u dopadových ploch typu kůra nebo písek. Pro provozovatele dětského hřiště má velký význam i skutečnost, že parametry bezpečnosti dopadových ploch mají trvalý charakter, což je absolutně vyloučeno u aplikací dopadových ploch z písku a kůry. Nevýhodou syntetických prefabrikovaných systémů je podstatně vyšší ekonomická náročnost pořízení.Protipádové povrchy umělá tráva

Jedná se pouze o krycí vrstvu dopadové plochy. Měkký dopad tvoří elastická podložka z recyklované gumy nebo gumoasfaltu. Více o umělých trávách viz odkaz níže.


Umělá tráva

Podklad

 • Elastická pružná podkladní vrstva pokládaná na štěrkové lůžko, tzv. ET deska směs recyklované gumy, kameniva a PU lepidla
 • Drenážní asfalt nebo beton ve spádu (beton pouze pro malé plochy)


 • Rovinatost:

  Sportovních umělých povrchů včetně podkladních vrstev je dána normou ČSN EN 14877 (sportovní umělá hmota na 3,0 m lati 6 mm).  Celková nejběžnější tloušťka :

  18 – 100 mm  Barevné provedení:

  Červená, zelená, modrá a další barvy dle RAL škály. Dále vzhled štěpky a mulče. Na hotovém povrchu může být patrno napojování jednotlivých pásů vzniklé při pokládce finišerem. Barevnost jednotlivých pásů se během několika týdnů sjednotí. Toto je způsobeno technologií výroby tartanových povrchů. Napojení je při výrobě egalizováno.  CO JE TPV  Nabízíme termoplastické granule TPE-V (TPV), pro použití na sportovní a rekreační plochy. Jedná se o termoplastický vulkanizát, polymerní materiál, který má vlastnosti elastomeru (EPDM pryže), ale dá se zpracovávat jako termoplast. Materiál je kompletně testovaný tak, aby splňoval mezinárodně uznávané standardy a bylo ho možno použít i pro sportovní účely. TPE-V je speciální granulát se zvýšenou UV stabilitou, pevností a velmi nízkou hustotou. Díky těmto vlastnostem je granulát 100% recyklovatelný a snižuje spotřebu na m2. Barevné a elastické granule jsou ideální pro vytváření bezpečných hřišť. Široký výběr barev umožňuje navrhnout pestrou škálu barevných kombinací.

  Jednotlivé typy povrchu EPDM / TPV

  EPDM dlaždice

  Základní informace
  Použití:

  Pro povrchy sportovních a oddechových zařízení (dětské hřiště, oddychové zóny, fitness centra), ale také pro povrchy chodníků. Vysoce kvalitní, stálobarevná a UV stabilní dlažba, vhodné na štěrk, nebo zhutnělý povrch. Pokládka je možná i lepením na pevný podklad ( beton, asfalt ).

  Výška vlasu:

  16 - 50 mm

  Ke stažení

  EPDM MULCH

  Základní informace
  Použití:

  EPDM Mulch je nový typ bezpečnostního povrchu pro dětská hřiště, parky a chodníky s výjimečně přírodním vzhledem. Jedná se o vodopropustnou, zdravotně nezávadnou a elastickou variantu litého, vysoce kvalitního EPDM povrchu.

  Výška povrchu:

  20 - 100 mm

  Ke stažení

  STOBISAFE

  Základní informace
  Použití:

  Dopadová plocha Stobisafe je umělý bezpečnostní povrch. Účinně tlumí pády a zajišťuje ochranu dětí při hře na dětských hřištích. Tento povrch je výborně vodopropustný (plocha je po silném dešti okamžitě suchá, bez louží, voda je odvedena do spodní konstrukce stavby) a neklouzavý. Na všech místech je stejně pružný a tlumí nárazy rovnoměrně. Výška povrchu se určuje dle výšky kritického pádu. Spodní vrstva systému je tvořena gumovým SBR černým granulátem s polyuretanovým pojivem. Tato vrstva zajišťuje tlumicí účinky. Vrchní vrstva je tvořena barevným gumovým EPDM granulátem. Pryžová podložka zmírňuje účinky pádů osob, zejména na dětských hřištích a v jiných prostorech, kde je taková ochrana vyžadována normou ČSN EN 1177. Povrch byl přezkoumán a certifikován dle této normy.

  Výška povrchu:

  16 - 100 mm

  Ke stažení

  UT na pružné podložce

  Základní informace
  Použití:

  Dle normy ČSN EN 1177 musí být pod zařízením dětských hřišť vybudován povrch tlumící náraz. Optimální ochranu proti pádu z dětských hracích zařízení zajišťuje společně s umělým trávníkem tlumicí podložka. Umělá tráva tvoří pouze krycí vrstvu celkového povrchu.

  Ke stažení

  GALERIE

  SPORTOVNÍ VYBAVENÍ A DOPLŇKY

  Sportovní vybavení, které dodáváme odebíráme od kvalitních českých i evropských výrobců.

  MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT