O tenisovém kurtu

Tenisový dvorec má obdélníkový tvar a rovný povrch. Tenisové hřiště je dlouhé 23,77 m a široké 8,23 m. Kurt je uprostřed rozdělen sítí zavěšenou ve výšce 0,914 m (měřeno uprostřed), na okraji kurtu má síť výšku 1,07 m. Při čtyřhře je pro hru využíváno postranní rozšíření kurtu. Standartní rozměr je 36 x 18 m (minimální „hratelný je 32 x 14 m). Povrchy kurtu jsou různé, každý z nich umožňuje jinou rychlost a výšku odrazu míče a tím i mění styl hry.
V případě kombinace tenisového povrchu s přetlakovou halou doporučujeme se vyhnout nejběžnější kombinaci s klasickou antukou z důvodu ekonomicky neefektivního provozu, náročné údržby a negativních průvodních jevů této kombinace (nutnost zavlažování v přetlakové hale, kondenzace vlhkosti, změny tvrdosti povrchu, apod.).
Z naší strany doporučujeme v případě přetlakové haly použít akrylátový systém či povrchy s umělou trávou. Ve verzích pevných hal, např. příhradová konstrukce s opláštěním (montované haly) jsou v případě celoročního provozu haly uvažovány i polyuretanové či kobercové systémy. V rámci záměru rekonstrukce či výstavby tenisového kurtu Vám rádi nabídneme ideální řešení.

Vyhradní zastoupení nahrávacích strojů Siboasi

Více než 200 referencí v ČR, SR prodaných z naší strany v průběhu minulých let. Absolutní jednička na světě, značka má zastoupení ve více než 60 zemích světa. Stroje vlastní po celém světě přes 22 tisíc zákazníků. 24 hodinový servis a inovativní vývojové středisko, to jsou nahrávací a vyplétací stroje Siboasi. Stroje mají LCD displeje, dálkové ovládání, min. 2-line rozhazování do stran a podpora simulačních programů (dle typu stroje), ergonomické proporce, snadno přenosné modely, napájení na zdroj 230 V (přímo na kurtu) i na baterku. To vše za ceny, které jsou na 50 - 60% ceny konkurence. Nejlepší poměr cena / výkon.

Siboasi S 4015 E-Shop Siboasi







Doporučené povrchy

Akrylátové systémy

Základní informace
Použití:

Jedná se o povrchy rychlejší než antuka, avšak pomalejší než umělá tráva. Na rychlých površích má míček menší odskok a odráží se logicky rychleji. V současné době patří hard kurty mezi nejoblíbenější povrchy, a to především díky své variabilitě (rychlost povrchu lze libovolně upravit podle potřeb investora), univerzálnosti, výborným hracím vlastnostem a minimálním nárokům na údržbu. Jedná se o povrchy na profesionální tenis, ale i rekreační hraní. Vhodné pro sportovní centra, školy, městská víceúčelová sportoviště, sportovní haly, ale i pro povrchy chodníků, cest, pěších zón, parkovišť apod. Ideální pro basketbal, volejbal, nohejbal, tenis, házenou a další míčové i raketové sporty. Vhodné i pro cyklistiku, kolečkové brusle apod.

Výška povrchu:

2 – 10 mm

Více k povrchu

Umělá tráva

Základní informace
Použití:

Trávník se používá jako náhrada klasických sportovních povrchů (tenisu, fotbalu), zejména přírodního trávníku, antukového povrchu, betonových či asfaltových ploch a je i náhradou přírodního trávníku v interiérových i exteriérových aplikacích (hotely, okolí bazénů, balkóny, dětská hřiště, atp.). Sportovní umělý trávník je univerzální umělý povrch pro venkovní hřiště. Je určen především pro rekreační i výkonnostní sport, ale může být i aplikován na víceúčelové sportovní hřiště nebo přímo určený pro tenis, košíkovou, volejbal, házenou, kopanou, badminton, lehkou atletikou atd.

Výška povrchu:

10 – 60 mm

Více k povrchu

EPDM

Základní informace
Použití:

Umělý sportovní pryžový povrch kladený přímo na místě finišerem. Vhodný zejména na atletiku, školní a obecní víceúčelová hřiště. Tyto typy povrchů patří mezi to nejkvalitnější, co se dá v našem oboru realizovat. Veškeré systémy máme certifikované od akreditované laboratoře. Povrch se vyznačuje dlouhou životností, je odolný proti extrémním klimatickým změnám, nečistotám a hrotům běžeckých treter.

Výška povrchu:

10 – 20 mm

Více k povrchu

Antuka

Základní informace
Použití:

Jedná se o nejpomalejší povrch. Míček má vyšší a pomalejší odskok. Výhodou jsou nižší pořizovací náklady a herní vlastnosti povrchu, které vyhovují většině hráčů. Nevýhodou je poměrně náročná údržba (příprava před sezónou, každodenní údržba, kropení, zazimování) a poměrně krátká hrací sezóna.

OPLOCENÍ SPORTOVIŠŤ

Oplocení je nedílnou součástí hřiště jako celku. Poradíme Vám vhodné řešení vzhledem k využití sportoviště, lokalitě a sportovního povrchu. Jsme schopni na míru zpracovat i kombinaci nabízených typů či splnit exkluzivní požadavek Vašeho návrhu oplocení.

VÍCE O OPLOCENÍ

RB Court

RB Padel Panorama

RB Panel

RB Premium

GALERIE

SPORTOVNÍ VYBAVENÍ A DOPLŇKY

Sportovní vybavení, které dodáváme odebíráme od kvalitních českých i evropských výrobců. Vaše hřiště vybavíme brankami na malou kopanou, tenisovými a volejbalovými sloupky, sítěmi, konstrukcemi na basketbal a streetbasketbal včetně košů atp. Specializujeme se i na vlastní výrobu oplocení, street workoutových sestav a fitness stanis. Dodáváme a instalujeme vlastní oplocení a mantinely v různých variantách a velikostech. Vždy bereme ohled na velikost sportoviště a zamýšlené sportovní aktivity. Důležité je také zohlednit brány pro vjezd techniky v případě údržby hřiště.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT